Fortnite 12.61 yamasında Hata

Epic Games, ünlü yazılımcı Lucas7yoshi tarafından bulunan yeni koda göre, 28 Mayıs’ta sunuculara verilen gizli bir v12.61 düzeltme ekinde Fortnite aim hedef yardımının gücünü azaltmak için bir hamle yaptı.

Fortnite
Fortnite Aim

Fortnite’ın PC sürümünde aim yardımının şüphelenilmesi, battle royale topluluğundaki en önemli konu oldu. Ninja, bunun bir “aimbot” kurmak gibi olduğunu öne sürerken, Tfue bu özellikten dolayı oyundan vazgeçmekle tehdit etti .

Epic artık aylarca süren topluluk kargaşasından sonra açıklama yaptı. 19 Mayıs’ta , geliştiriciler FNCS Invitational Finalleri sonuçlandıktan sonra değişiklik yapacaklarını doğruladılar . Bir hafta sonra, “kontrolör ayarı” geldi.

Fortnite V12.61 Düzeltme Eki PC Aim Yardımcısı

Epic’in v12.61 düzeltme ekini 28 Mayıs’ta canlı olarak gönderdiği bildirildi. Düzeltme eki, aim yardımcısının PC üzerindeki etkisini azaltmalıdır . Ancak geliştiricilerden, resmi kanallarının hiçbirinde değişiklik hakkında açıklama gelmedi.

Popüler Fortnite yazılımcısı Lucas7yoshi, bunun yerine aim yardımcılarının nerflendiğini doğruladı. Ünlü kod yazarı, gizli bir battle royale güncelleme hedefleme aim yardımcısına nerfleyen kod dizesi keşfettiğini açıkladı

Lucas7yoshi bu güncellemenin ‘Gamepad.AimAssist’ dizelerini ancak oyuncular v12.61’de “oyunu yeniden başlat” veya “Fortnite maçına yükleme” yaptıklarında devreye girecekti. Bildirilmeyen düzeltme hem PC hem de Mac için gönderildi.

Düzeltmede yapılan dört kod dizesi değişikliği şunlardır:

⦁ PullInnerStrengthHip ⁠— 0,60’dan 0,45’e düşürüldü.
⦁ PullOuterStrengthHip – 0,50’den 0,38’e düşürüldü.
⦁ PullInnerStrengthAds – 0,70’den 0,52’ye düşürüldü.
⦁ PullOuterStrengthAds – 0,40’dan 0,30’a düşürüldü.

Epic ayrıca gizlice iki PC aim yardımcı güçlendirmesi gönderiyor

12.61 düzeltmesi, Fortnite oyuncularının Epic’in bu hafta gizlice yayınladığı, her ikisinde de alakalı tutabileceğini keşfettikten birkaç gün sonra geliyor.

Bu değişiklikler ayrıca Epic tarafından tamamen duyurulmamış. Birincisi, yapıları kullanarak oyuncuları izleme yeteneğiydi . Diğeri yardım menzilini hedeflemek için küçük bir destekti: şimdi 100 metreyi geçiyor .

 

Fortnite ile ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Close Bitnami banner
Bitnami