League of Legends profesyonel oyuncuları Espor’u Anlatıyor

League of Legends 40 milyondan fazla insanın oynadığı, Dünya Şampiyonalarında 2 milyon doların üzerinde bir pay için rekabet ettiği bir moba oyunu.

Ancak, sadece küçük bir azınlık bir League of Legends da profesyonel olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimliyor. Peki, yeni başlıyorsanız, siz nasıl profesyonel olabilirsiniz ?

Profesyonel oyuncular Rasmus ‘Caps’ Winther, Martin ‘Wunder’ Hansen, Elias ‘Upset’ Lipp ve Matyáš ‘Carzzy’ Orság, oyuncuları LoL de profesyonel olma hayalleri kuranlar için atmaları gereken adımlar için bazı ipuçları var.

Eziyet edin, ezin ve ezin!

League of Legends

Neredeyse çok açık görünüyor ama ne kadar çok oynar ve pratik yaparsanız gelişme olasılığınız o kadar artar. Caps’in aynı fikirde olduğu kabul edilir.

Ancak ünlü orta koridor oyuncusu, bir takım ortamında nasıl oynanacağını pratik etmenin de önemli olduğunu söylüyor.

Caps: “Kim olduğunuza bağlı olarak yolculuğunuz benimkinden farklı olacaktır. Günün sonunda burada olmak bir sürü League of Legends maçı oynamaktan geliyor.

“Bir çok kez tekli dereceli oynadım ve tekrar oynadım. Yüksek eloma geldiğimde, çevrimiçi tanıştığım insanlarla ve bazı arkadaşlarımla bir takım kurdum. Burada nasıl takım olarak oynayacağımı öğrendim. Daha sonra farklı ekipler denedim, sadece tekli dereceli de tırmanmaya devam ederek farkedilmeye çalıştım.

Toksik olma

League of Legends

Toksik takım arkadaşlarına sahip olmaktan daha tatsız şey yoktur. Ancak daha fazla olanı kariyeriniz için de zararlı olabilir.

Hesabınız sadece Riot tarafından yasaklanmakla kalmaz, aynı zamanda pratik yapmak için daha az zamanınız olur. Ayrıca yüksek elolarda kötü bir ün kazanabilirsiniz. Bu da takımların sizinle çalışma olasılığının düşük olacağı anlamına gelir.

Upset: “Tekli dereceli de profesyonelce davranmak, insanlara karşı iyi davranmak ve iyi ilişkiler kurmaya çalışmak istiyorum. Fakat ben gençken gerçekten profesyonel olan birinin en iyi örneği değildim. Çok iyi olmak ve profesyonel oyuncuların sizi tanıması ve basamakları çıkmaya, insanları etkilemeye ve sahnede söyleyecek bir şeylere sahip olmaya çalışın.”

“Toksik ya da kaba olmak asla iyi değildir. Özellikle de bir takım ortamında korkunçtur. Tekli derecelinin oldukça sinir bozucu olabileceğini anlıyorum ama her zaman iyi davranmak ve diğer insanlara kaba davranmamak için çaba göstermelisin.”

Nasıl kaybedeceğinizi öğrenin!

Büyük turnuvalar kazanmak ve en iyi olmak için, oyuncular kaybetmekle de uğraşmak zorunda kalacaklardır. Wunder’in yıllar boyunca kariyerinde erken performansta ve geçen yıl FPX’e karşı Worlds kazanamamaktan öğrendiği bir şeydir bu.

Wunder: “Kayıpları ele alalım. Profesyonel olmak için yeterince yaşlanmadan yaklaşık iki yıl Challenger Serisinde oynadım. Çok kaybettim – LCS’nin ilk sezonunda bile benim için gerçekten zor oldu. Bu yüzden İnsanların sosyal medyada olumsuz söyledikleri her şeyi dinlemeyin ve size ulaşmasına izin vermeyin. Neyi yapmak istediğinize ve neye ulaşmak istediğinize odaklanın ve sonunda bir noktada daha iyi olacaksınız. ”

Carzzy’den tavsiye

LEC’ye her yıl yaklaşık 50 oyuncunun katılmasıyla, büyük sahneye çıkma rüyası neredeyse ulaşılamaz gibi görünüyor.

Carzzy: “LEC’ye gitmeyi hayal ediyorsanız, herkesi ateşlemeyi bırakmalı, birçok profesyonel maç izlemelisiniz. Daha fazla makroya odaklanın, mekaniklerin bu kadar önemli olduğunu söylemezdim. Oyun bilgisi muhtemelen en önemli şey. Sadece odaklan ve dene! ”

 

League of Legends ile ilgili daha fazla habere buradan ulaşabilirsiniz.

Close Bitnami banner
Bitnami