Profesyonel bir CS:GO oyuncusu mu olmak istiyorsun ?

Profesyonel bir CS:GO oyuncusu olmak istiyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musun?

Counter-Strike GO, her yıl dünyanın en iyi oyuncuları tarafından kazanılan yüz binlerce dolar ödülü ile dünyanın en büyük FPS eSpor’larından biridir. Ancak herkes oyuna girip bir servet kazanmaya başlayamaz. Bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için ne kadar çaba harcadığını öğrenmek için profesyonel oyunculardan Andreas Højsleth  ve Asger Larsen’ı dinleyin.

Hayatınızı oyuna ayırın   

Profesyonel bir Counter-Strike oyuncusu olmak için kaçınılmaz olarak tüm hayatınızı oyuna adamak, sonuç olarak hayattaki diğer lüksleri kaçırmak anlamına gelir.

Asger”AcilioN” Larsen şöyle açıklıyor: “Profesyonel olmak, arkadaşlarla birlikte olmak ve hatta kız arkadaş edinme olasılığınız varsa da kaçıracağınız anlamına gelebilir. Aynı zamanda yetenekli olmanız ve ekip ortamında çalışabilmeniz gerekir. ”

Andreas “Xyp9x” Højsleth, yeteneğin zamandan daha önemli bir faktör olduğuna inanıyor. “Her şey oyun için ne kadar yeteneklisin?” diyor. “Bazı insanlar gelişme için çok zamana ihtiyaç duyarlar, bazıları ise sadece birkaç yıl içinde profesyonelleşir. Profesyonel bir oyuncu olmak için pratik yapmanın en iyi yolu, aynı seviyedeki insanlara karşı rekabetçi bir ortamda oynamaktır. Seviyenizi yükseltir, böylece bir şeyler öğrenirsiniz. ”

Günlük alıştırma takvimi ayarlama

Counter Strike profesyonel oyuncusunun günlük programı, günde 5-7 saat oyun oynayan Andreas’a göre, tam zamanlı bir işe benzer. “Bizim için haftada beş gün, çoğunlukla akşam saat 17:00-23:00 arası gerçekleşiyor. Bu kez diğer rakiplere bakmak ve diğer takımlara karşı pratik oyunlar oynamak için zaman harcıyoruz.”

Asger, büyük olayların ortaya çıkması durumunda günlük programının değiştiğini ekliyor.

Kendinizi en iyi oyuncu olarak kanıtlayın

Bir Counter-Strike uzmanı olmak için, kendinizi kanıtlamanız ve yeteneklerinizi göstermeniz gerekir. Andreas, “Yerel LAN etkinliklerine gidin, rekabetçi olun ve çevrimiçi küçük turnuvalara katılın” diyor. “Sadece bu konuda ciddi olarak daha iyi bir şansınız olacak: genellikle sizi tanıyan kuruluşlar değil, diğer oyuncular.”

Asger de aynı fikirde, özveri göstermek de önemlidir. “Yeni oyuncuların kendilerini ispat etmesinin en iyi yolu, gerçekten çok fazla oynamak ve yerel LAN etkinliklerine katılmaktır. Eğer bir takımda gelişip çalışabileceğinizi gösterirseniz, daha iyi bir takımın sizi daha erken alma şansı vardır.”

Profesyonel

Çok çeşitli beceriler öğrenin

Sağlam bir oyuncu olmak bir şeydir, ancak gelişmiş hileleri çıkarabilmek, size kazanan ve kaybeden arasındaki fark gösteren bir işaret anlamına gelebilir.

Andreas şöyle diyor: “Çok sayıda Counter-Strike yeteneği var ve hepsine sahip çok az profesyonel oyuncu var. İyi iletişim, oyun anlayışı ve hızlı, hassas hedefleme en hayati olanlar arasındadır. ”

“Bir ekip içinde çalışabilmelisin.” diye ekliyor Asger. “Eğer diğer oyuncularla çalışamazsan, sahip olduğun başka herhangi bir beceri önemli değil. Ama takım arkadaşlarınla ​​çalışabiliyorsan, iletişim, saf beceri ve yenilikçi olmak iyi bir başlangıç ​​yoludur. En iyi stratejileri öğrenmekle ilgili olduğunu düşünüyorum. Kendi oyununuzu oynamanız gerekiyor. Üst düzey birçok takım stratejilerle bile oynamıyor. Çok iyi iletişim ve takım çalışmasına sahip bir birim olarak oynuyorlar. ”

İyi bir takım kimyası oluşturun

Counter Strike bir takım oyunudur, bu nedenle birlikte verimli bir şekilde çalışabilecek bir ekibe sahip olmak son derece önemlidir.

“Neredeyse 7/24 birliktesiniz, bu yüzden iyi geçinmeniz gerekiyor, aksi takdirde motivasyon düşecek ve hiç iyileşmeyeceksiniz. O zaman iyi bir oyun içi lidere, bir ‘awper’ ve üç ‘rifler’a ihtiyacınız var. Aslında bir eş lidere ihtiyacınız olduğunu da söyleyebilirim çünkü bazen oyun içi liderin karar veren tek kişi olması ve hiçbir şey çalışmıyorsa yenilikçi stratejiler bulması gerçekten zor olabilir. ”

En iyilerle rekabet et!

Becerilerinizi, stratejilerinizi ve takım kimyasını ince ayarladıktan sonra, seçkinleri ele geçirmenin zamanı geldi.

Asger, “Rekabetin en iyi yolu her zaman yerel LAN olaylarıdır, ancak bu günlerde yerel LAN olaylarının sayısının çok azaldığını düşünüyorum” diyor.

Profesyonel

Rekabetçi ekipman edinin

PC oyunları her zaman düz bir oyun alanı değildir. Doğru oyun ekipmanına sahip olmak hem rahatınıza hem de tepki sürelerinize büyük ölçüde fayda sağlayabilir. Her şeyden önce güçlü bir bilgisayar ve monitör çok önemlidir. Asger, “En önemli şey Count-Strike GO’yu iyi bir kare hızıyla işleyebilecek bir bilgisayara sahip olmaktır.” “İhtiyacınız olan bir sonraki şey 120+ hz’lik bir monitör çünkü oyunu çok daha yumuşak hissettiriyor.”

Son tavsiye

İşte sizde  Profesyonellerden Counter-Strike oyuncusu olarak zirveye çıkmak için neler gerektiğini öğrendiniz. Asger ve Andreas’tan son bir öneri sunmasını istedik. Asger, “Nasıl profesyonel olunacağını soran herkese vereceğim bir numaralı ipucum; gelişmeye devam etmek.” diyor. “Her zaman hatalarınla ​​öğren. Profesyonel olmak için savaşmaya devam et. Bir gün kendini göster ve bu şansı yakala.”
Sonunda Andreas ekliyor: “Kendini ada ve pes etme.
CS:GO ile ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Close Bitnami banner
Bitnami