Riot Games, Valorant’ın teslim olma seçeneği olacağını duyurdu.

Riot Geliştiricileri, takımların yeni FPP nişancı oyununda ‘teslim’ olabileceklerini doğruladılar.

Modern oyunlar da, teslim olma seçeneği daha yaygın hale geliyor ve oldukça fazla talep edilen bir özellik olma yolunda ilerliyor.

Şanssız takımlar, çok üstün rakiplere, AFK kalan oyunculara ya da başka sorunlarla başa çıkma zorunda olabiliyor. Teslim olmak, maç boyunca mücadele etmek zorunda kalmadan kaderlerini kabul etmelerini sağlayacaktır .

Riot Games - subtopicgame

Valorant, kapalı beta sürümünde günde yaklaşık 3 milyon oyuncu tarafından oynandı.

Herhangi bir oyunda kazanmanın imkansız olduğunu bildiğinizde oyun çok sinir bozucu olabilir.

Mesela, bir takım arkadaşınız çıkar ve 4v5 oynamak zorunda kalırsınız. Sonraki 30 dakikayı bir şekilde oynamanız, maçı dezavantajlı ve tüm maç boyunca kazanmayı umarak geçirmeniz gerekir. Teslim olma seçeneği bunu çözmeye çalışır.

Riot, cezaları daha ağır hale getirdikten sonra ‘AFK’ kalanlar da büyük bir düşüş olduğunu bildirdi. Bu da umut vericidir. Ancak bunu tamamen ortadan kaldırmanın mümkün olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden teslim olma seçeneği geri kalan oyuncuların elinde olacaktır.

Valorant’a teslim olma seçeneğinin ne zaman geleceği konusunda net bir tarih belirlenmedi. Ancak hırslı oyuncular için umut verici bir haber: “Lansmandan çok kısa bir süre sonra” geleceğini belirttiler.

 

VALORANT ile ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilrsiniz.

Close Bitnami banner
Bitnami