Valorant 200.000 dolarlık küresel Twitch Rivals açılış turnuvasını duyurdu

Riot Games, Valorant’ın lansmanını kutlamak için küresel bir etkinliğe ev sahipliği yapacaklarını açıkladı ve her bölgedeki en iyi Twitch içerik üreticilerini 200.000 dolarlık ödül havuzu için mücadeleye davet etti.

Karakter tabanlı taktik nişancı oyunu Valorant taraftarları şimdi 2 Haziran’daki resmi çıkışına kadar kısa bir süre beklemek zorunda kalacak olsa da, Riot resmi açılışını kutlamak için büyük planlarından bazılarını açıkladı.

Riot Games , Valorant lansmanında yeni sürümlerini sergilemek üzere küresel bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için her bir bölgeden en iyi yayıncı ve içerik oluşturucuların bir araya geleceği bir kez daha Twitch Rivals ile ortaklık yapacaklarını açıkladı.

Ayrıca, bu “ilk rekabetçi etkinlikleri setinin” 200.000 $ ödül havuzu sunacağını ve turnuvada yarışan tüm yıldızlar için Valorant’ta ilk resmi turnuva galibiyetini kazanmanın ihtişamını paylaşacaklarını da açıkladılar

“200.000 dolarlık ödülü almak ve kendilerini ilk küresel VALORANT şampiyonları arasında sayma hakkı var” dedi.

Twitch - subtopicgame

“Valorant Launch Showdown” olarak adlandırılan Valorant etkinliği, dünyanın dört bir yanından içerik oluşturucularının yer alacağı Twitch’in Yaz Oyun Festivali ile başlayaack.

Bu etkinlikler, Kuzey Amerika, Brezilya, LATAM, Avrupa, Kore ve Japonya’daki en sevilen içerik oluşturucularının katılımıyla dünyayı kapsayacak.

Turnuvaların nasıl formatlanacağı ve etkinliklerde hangi yıldızların yarışacağı hala belli olmasa da, Riot’un lansman bittikten sonra daha fazla bilgi paylaşması bekleniyor.

 

VALORANT ile ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Close Bitnami banner
Bitnami