Xyp9x: İkinci Astralis oyuncusu da sağlık sorunları sebebiyle istifa etti

Son birkaç hafta, CS: GO’nun en garip zamanlarından biri oldu ve oyunun üç efsanesi tükenmişlik ve stresle ilgili semptomlar nedeniyle istifa etti.

Bunların en sonuncusu Andreas ‘Xyp9x’ Højsleth. “Ne yazık ki uzun zamandır tükenmişlik / stres belirtileri hissediyorum. Dinlenmek, Astralis için yarışmaya geri dönme motivasyonunu bulmak için molaya ihtiyacım var.” dedi.

Clutch minister, IGL Lukas ‘gla1ve’ Rossander’dan yedi gün sonra benzer koşullar nedeniyle istifa eden ikinci Astralis oyuncusu oldu. Astralis, lige zor bir başlangıç ​​yapan gla1ve yerine Jakob ‘JUGi’ Hansen’i transfer etti.

Bir de 28 Mayıs’da yaptığı açıklamada , Astralis gelecek için Xyp9x yerine eski Heroic oyuncusu Marco ‘Snappi’ Pfeiffer getirdiğini duyurdu. Snappi’nin uzun zamandır devam eden IGL deneyimine sahip olması sebebiyle, Astralis için bu rolü üstlenme şansına sahip ve Emil ‘Magisk’ Reif’i bu yükten kurtarıyor.

Bu sorun, Astralis’e özgü değil. Efsanevi İsveçli yıldız Olof ‘olofmeister’ Kajbjer, FaZe’den benzer sebeplerle ayrılmıştı.

Olof ‘olofmeister’ Kajbjer’in FaZe’den ayrılma haberini sitemizde konu almıştık ona buradan ulaşabilirsiniz.

 

CS:GO ile ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Close Bitnami banner
Bitnami